szukaj odpowiedzi, zadawaj pytania i bądź w kontakcie z naszą
społecznością estartupiaków.

Start Dyskusje WordPress Problem z linkami w Menu Odpowiedz na: Problem z linkami w Menu

 • Mariusz

  Administrator
  30 czerwca 2020 o 08:29

  Hej @limetka80 🙂

  Troszeczkę się namieszało tutaj 😛

  Najpierw zmieniłbym nazwę strony (w zakładce Strony) z Gimnastyka Artystyczna na „Sklep” i dla tej nowej strony sklep zmieniłbym slug (w panelu po prawej) z „gimnastyka-artystyczna” na „sklep” (Fot-1). To dlatego, że ta strona gimnastyka artystyczna u Ciebie to strona sklepu (inaczej katalog wszystkich produktów, albo archiwum produktów), czyli strona na której WooCommerce wyświetla wszystkie produkty. Stronę, która ma być tą stroną sklepu ustawia się w ustawieniach WooCommerce (WooCommerce -> Ustawienia-> zakładka „Produkty”->Strona sklepu).

  Dalej pousuwałbym wszystkie strony (zakładka Strony), które chyba miały być kategoriami/podkategoriami produktów w sklepie (Fot-2). Nie są one potrzebne, bo do wyświetlania kategorii służą kategorie produktów (zakładka Produkty->Kategorie).

  Teraz zabrałbym się za MENU

  Menu to zupełnie odrębny byt i jeśli usuniesz tam jakąś kartę, czy zmienisz link to to nie wpływa na nazwy stron, kategorii, czy ich linki.

  Menu możesz budować ze stron (zakładka Strony), z kategorii produktów (zakładka Produkty->Kategorie), albo własnych odnośników (tutaj możesz podać linki, które nie należą do Twojej strony, albo możesz podać pusty link, gdzie w miejsce linku wpisuje się #, żeby stworzyć nielikalną kategorię dla podstron w menu).

  W Twoim przypadku, w edytorze menu, (zobacz Fot-3) musisz rozwinąć menu „Opcje Ekranu” (1), zaznaczyć opcję „Kategorie Produktów” (2), żeby na liście po lewej pokazała Ci się zakładka Kategorie Produktów (3). Ogólnie warto pamiętać i czasami sprawdzić to menu Opcje Ekranu, bo służy to do ukrywania niektórych elementów ekranu (panelu administracyjnego WordPressa). Teraz w panelu po lewej z grupy „Kategorie produktów” (3) wybierasz interesujące Cię kategorie i przeciągasz do menu głównego. Kategorie produktów „Gimnastyka Artystyczna”, „Balet” i „Na Scenę” ustawiasz jako kategorie nadrzędne (przesunięte najbardziej do lewej).