szukaj odpowiedzi, zadawaj pytania i bądź w kontakcie z naszą
społecznością estartupiaków.

Start Dyskusje WordPress OceanWP aktualizacja – motyw hello

Tagi: 

 • OceanWP aktualizacja – motyw hello

   Mariusz zaktualizowano 6 miesięcy, 1 tydzień temu 2Członkowie · 4 Wpisy
 • Damian Sochan

  estartupiak
  3 października 2020 o 20:06

  Czy po aktualizacji OceanWP jest już wszystko tak jak należy strona się nie rozjeżdża ?

  i co myślicie o motywie hello?

 • Mariusz

  Administrator
  4 października 2020 o 11:11

  Niestety OceanWP nadal się rozjeżdża, przynajmniej ta strona demo „Store”. Przed chwilą sprawdziłem.

  Odnośnie motywu Hello… haha co tu można powiedzieć… Fajny motyw, bo nic nie ma 🙂

  Motyw Hello, to motyw WordPress okrojony ze wszystkiego, co się da. Bez jakiegoś edytora motywów na niewiele Ci się on przyda. Dlatego motyw Hello jest przeznaczony dla osób, które mają Elementora w wersji PRO. Elementor PRO ma możliwość edycji motywów, nie tylko samych stron (wersja darmowa).

  Czyli jeśli chcesz stworzyć stronę i myślisz o używaniu Elementora, to masz 3 opcje:

  1. Instalujesz darmowy motyw Hello, kupujesz Elementora PRO i budujesz wszystko od zera, tak jak Tobie się to podoba (musisz tutaj stworzyć szablon całej strony -> menu, stopka, strony z produktami itd.)

  2. Instalujesz jakiś motyw jak OceanWP, Astra itp. i przy użyciu Elementora darmowego edytujesz zawartość stron. Tutaj nie masz możliwości edytowania elementów motywu. Wygląd motywu możesz dostosować do własnych upodobań tylko na tyle, na ile pozwala motyw. Tutaj przeważnie wersje darmowe motywów mają pewne ograniczenia jeśli chodzi o dostrajanie szczegółów do własnych upodobań i kupno wersji PRO motywu odblokowuje więcej możliwości, jak przyklejane menu górne (w trakcie skrolowania strony, menu przyklejone u góry), czy dodatkowe konfiguracje i sposoby wyświetlania artykułów na blogu, czy w sklepie. W przypadku motywu Astra w wersji PRO dostajemy dodatkowe gotowe strony demo.

  3. Instalujesz jakiś motyw jak OceanWP czy Astra. Importujesz jakąś gotową stronę demo, uruchamiasz stronę, czy sklep na tym motywie. Ewentualnie kupujesz motyw w wersji PRO, żeby mieć więcej opcji i gotowych stron. Gdy już wystartujesz, kupujesz Elementor PRO i zaczynasz wymieniać elementy używanego motywu, które chciałbyś ulepszyć, a motyw Ci na to nie pozwala. Jeżeli używasz motywu OceanWP i na przykład jego styl wyświetlania produktów Ci nie pasuje, to możesz użyć Elementora PRO i stworzyć nowy szablon tylko dla tej jednej strony (strony z produktami). Cała reszta strony jest wyświetlana i działa na motywie OceanWP, ale ta jedna strona z produktami używa szablonu już z Elementora (nie tego od OceanWP). I tak z czasem możesz wymieniać kolejne elementy.

  Masz Elementora PRO, albo myślisz o zakupie?

 • Damian Sochan

  estartupiak
  4 października 2020 o 18:31

  Dzięki za odpowiedź daje do myślenia. Właśnie zastanawiam się nad kupnem Elementora Pro tylko ten ocean wp mi nie siada bawiłem sie chwilę nim niby wszystko fajnie ale to jeszcze nie to 😉

 • Mariusz

  Administrator
  4 października 2020 o 19:46

  Tak, wiem o co Ci chodzi 🙂

  Mamy chyba podobne gusta 😛

  Ja też na początku miałem OceanWP, ale przerzuciłem się na Astrę. OceanWP fajny jest jeśli szukasz czegoś za darmo, bo daje sporo za darmo, ale mam wrażenie, że autor trochę jakby pakuje tam ile się da za darmo, jest to fajny motyw, dobry, ale jakoś wkurza mnie brak poczucia estetyki i to wygląda trochę jakby robione przez jakiegoś developera – zna się na programowaniu, ale poczucie estetyki i profesjonalizmu leży :D.

  OceanWP do tutoriala wziąłem dlatego, że miało być za darmo, ale osobiście lubię i wolę Astrę.

  Jeśli chcesz Astrę Pro (ale Agency, czyli jeszcze lepiej) i Elementora Pro, to mogę dać Ci spróbować na moich licencjach. Zobaczysz sobie, czy to coś dla Ciebie, bez wydawania kasy.

  Jakby co, to pisz, chętnie pomogę.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć.

Oryginalny post
0 z 0 wpisy Czerwiec 2018
Teraz