szukaj odpowiedzi, zadawaj pytania i bądź w kontakcie z naszą
społecznością estartupiaków.

Start Dyskusje WordPress Problem z importem produktów CSV/HTML

 • Problem z importem produktów CSV/HTML

   Paweł Bryja zaktualizowano 6 miesięcy, 2 tygodni temu 2Członkowie · 11 Wpisy
 • Paweł Bryja

  estartupiak
  24 września 2020 o 00:26

  Witam,

  Mam problem z importem produktów z hurtowni w formacie CSV oraz HTML na szablon Ocean WP który był przedstawiany na filmie Pana próbowałem wtyczek <b style=”background-color: transparent; font-family: inherit; font-size: inherit;”>Import Products from any XML or CSV to WooCommerce wraz z Import any XML or CSV File to WordPress niestety nie zdało egazminu w wersji podstawowej brak wyboru rozmiarów i koloru, znalazłem również wtyczkę Product Import Export for WooCommerce i ponownie mi nie za importowało. Gdyby Pan znalazł chwilkę to proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam.

 • Mariusz

  Administrator
  24 września 2020 o 09:46

  Hej Paweł,

  Mógłbyś podesłać te pliki, które dostałeś od hurtowni?

  Spróbuję w wolnej chwili zaimportować je na stronie demo i dam Ci znać czy mi się udało coś wymyślić.

 • Mariusz

  Administrator
  25 września 2020 o 07:22

  Sorki, że tyle to trwało.

  Uruchomiłem sobie na stronie tą wtyczkę Import products from any XML or CSV to WooCommerce i wygląda na to, że u mnie działa wszystko.

  Niestety w wersji podstawowej są spore ograniczenia, dlatego zainstalowałem wersje pełne.

  Całkiem fajnie to działa, tylko wrzuciłem jak leci cały plik XML z Ptaka i zawaliło mi całą przestrzeń na dysku serwera 😛

  Sporo zdjęć…

  Wtyczka zaimportowała mi 667 produktów.

  Fajna wtyczka ogólnie do Dropshippingu, bo można w niej ustawić automatyczne aktualizacje stanów magazynowych i nasza strona sama będzie sobie pobierała ze strony hurtowni nowy plik XML i aktualizowała stany magazynowe na stronie o wybranych porach dnia.

  Jest też zaawansowany filtr, gdzie możemy wybrać sobie tylko jakieś konkretne produkty.

  Daj mi jeszcze chwilę, bo pościągało mi produkty z atrybutami Kolor i Rozmiar, ale nie utworzyło mi produktów z wariantami (czyli, że nie pogrupowało tych samych produktów, ale w różnych kolorach i rozmiarach do jednego produktu z wariantami).

  Muszę pogrzebać trochę w ustawieniach i jak się uda to uruchomić to dam znać i mogę dać Ci dostęp do strony, żebyś sobie zobaczył jak to wygląda od środka.

  • Paweł Bryja

   estartupiak
   25 września 2020 o 10:58

   Spokojnie i tak jestem bardzo wdzięczny, że poświęcasz swój czas na rozwiązanie problemu. Właśnie o to mi chodziło aby importowało aktualizację stanu magazynu bezpośrednio na mojej stronie bez sprawdzania tego ręcznie, już z dziewczyną mieliśmy wprowadzać ręcznie chcieliśmy tylko na początek 40 produktów ale to bardzo czasochłonne. Udało mi się też wprowadzić te produkty przez ta wtyczkę ale w wersji podstawowej brak dopasowania koloru, rozmiaru i kategorii. Jeszcze raz dziękuję za wszystko jesteś niesamowity oby więcej takich dobrych ludzi na tym świecie 🙂

   • Mariusz

    Administrator
    25 września 2020 o 20:39

    Ok, więc pogrzebałem w konfiguracji wtyczki Import products from any XML or CSV to WooCommerce i udało się zaimportować produkty z wariantami.

    Czyli można importować z hurtowni wybrane produkty, ze zdjęciami, opisami, cenami i łączyć je w produkty z wariantami (sukienka czerwona z różnymi rozmiarami – wchodzisz w produkt i wybierasz rozmiar – wariant). Stany magazynowe można aktualizować dla poszczególnych wariantów i jest opcja do robienia aktualizacji stanów magazynowych automatycznie.

    Na podany tutaj adres email wysłałem Ci adres strony i dane do logowania się jako administrator. Możesz tam zobaczyć sobie od środka jak to działa i jak produkty zostały pobrane (zaimportowałem chyba tylko sukienki, z wariantami i których stany magazynowe są powyżej 10 sztuk – bo to wszystko w tej wtyczce możesz sobie definiować za pomocą filtra produktów do importu).

    Daj znać co o tym sądzisz?

   • Paweł Bryja

    estartupiak
    26 września 2020 o 00:33

    Super dzięki wielkie wszystko dodałem po przeciągałem w odpowiednie pola zrobiłem sobie ściągawkę ze screena z twojego szablonu który zapisałeś jak dodawałeś produkty tylko gdzie jest opcja żeby wybrać odpowiednią ilość np. 30 ? tam jest 19tyś pozycji więc ciężko znaleźć ten produkt?

 • Mariusz

  Administrator
  26 września 2020 o 07:40

  Żeby nie importować wszystkich produktów z pliku XML musisz ustawić sobie odpowiednio filtr. Robi się to na samym początku, przy tworzeniu nowego „importu”.

  Później możesz go modyfikować, ale nie jest to takie łatwe, chyba że tylko zmieniasz wartości. Chodzi o to, że przy tworzeniu Importu masz wygodny kreator dla filtra (zobacz poniżej), a przy modyfikacji już istniejącego filtra tego kreatora nie ma (zobacz punk 4):

   

   

  Gdy tworzysz nowy „Import” sprawa jest trochę łatwiejsza.

  Tworzysz sobie nowy import pliku XML bezpośrednio z hurtowni:

   

  W kolejnym kroku masz możliwość tworzenia zaawansowanych filtrów:

  Zaczynamy z wszystkimi produktami (około 19 000 produktów).

  1. Zaznaczasz co chcesz importować
  2. Poniżej rozwijasz kartę „Add Filtering Options” i dodajesz filtr. Na przykład chcesz tylko sukienki, więc wybierasz „Element” który w pliku XML reprezentuje kategorie, „Rule” (warunek) ustawiasz na „equals” (jest równe) i w „Value” wpisujesz nazwę kategorii, która Cię interesuje. Klikasz „Add Rule”
  3. Jak masz dodany filtr klikasz „Apply Filters to XPath”, żeby odfiltrować całą listę produktów, tylko do tych, które spełniają podane przez Ciebie warunki
  4. Po odfiltrowaniu widzimy, że w moim przypadku liczba produktów zmniejszyła się do około 8 000 (same sukienki)

   

   

  Zauważ, że tych filtrów można dodawać więcej na raz i segregować je według kolejności (który ma być zastosowany jako pierwszy). Masz do wyboru sporo opcji jeśli chodzi o reguły filtra (Rule) i możesz je dowolnie łączyć z elementami (Element) pliku XML.

   

   

  Za pomocą filtra możesz wybrać spośród wszystkich 19 000 produktów dokładnie ten, który Cię interesuje. Na przykład załóżmy, że chcesz zaimportować do swojego sklepu WooCommerce konkretną sukienkę z hurtowni Ptak.

  Możesz to zrobić na kilka sposobów.

   

  1. Możesz wykorzystać konkretny link do produktu (zauważ, że w pliku XML jest tam element z linkiem produktu, więc możesz go wykorzystać przy tworzeniu filtra)

  2. Możesz wykorzystać numery referencyjne podawane na stronie każdego produktu. Zauważ, że podawane numery referencyjne (zaznaczony na zdjęciu powyżej), to numer referencyjny wariantu, czyli tego produktu w konkretnym kolorze i rozmiarze. Jeżeli chcesz zaimportować produkt z wszystkimi jego wariantami (kolorami i rozmiarami), to musisz w pliku XML odnaleźć jego nadrzędny numer referencyjny i filtrować na podstawie tego nadrzędnego numeru referencyjnego.

   

   

  Po zastosowaniu tego filtra otrzymamy wszystkie warianty danego produktu. W moim przypadku są to tylko 4 produkty, bo wybrany przeze mnie produkt ma tylko 1 kolor i 4 rozmiary (1 x 4 = 4).

   

 • Paweł Bryja

  estartupiak
  26 września 2020 o 13:27

  No wkońcu to ogarnąłem bo nie mogłem dodać produktu przez ten kod u nich na stronie był z pauzami a w pliku z myślnikami M81169 – CN09 – 1. Najważniejsze że dodałem te produkty sprawdź sobie na twojej stronie 🙂 Jak wygląda sprawa z automatycznym sprawdzaniem magazynu poprzez ich stronę będzie mi się aktualizował poprzez kod SKU? czy musze non stop importować zachowany szablon? czy robić to ręcznie? Jeszcze tabela rozmiarów coś się nie importuje prawidłowo ale zrobię to ręcznie najwyżej Dziękuję za wszystko 🙂 To zostaje mi tylko Regulamin i Polityka prywatności polecasz jakiegoś prawnika czy może firma która to zrobi? Możesz ocenić jak wygląda moja strona póki co jest w fazie edycji http://www.bellahit.pl

  • Paweł Bryja

   estartupiak
   26 września 2020 o 17:18

   Zainstalowałem na swoim wordpressie dwie wtyczki pro kupiłem je na allegro na twoim wszystko hula tylko u mnie jakiś dziwny błąd wyskakuje nie wiesz co to może być?
   dobra już znalazłem przyczyne wyczytałem na necie zamiast jednego ukośnika to muszą być dwa
   https://www.w3schools.com/xml/xpath_syntax.asp
   /product[reference[1] = „M81631_CN12_1”]
   //product[reference[1] = „M81631_CN12_1”]

   • Paweł Bryja

    estartupiak
    27 września 2020 o 13:45

    Zainstalowałem na swoim wordpressie dwie wtyczki pro kupiłem je na allegro na twoim wszystko hula tylko u mnie jakiś dziwny błąd wyskakuje nie wiesz co to może być? Ta odpowiedź powyzej jest nie aktualna ponieważ pomyliło mi sie i wszystkie produkty dodałem na twojej stronie zamiast na mojej, a mógłbyś mi wysłać na chwilę dostep do twoich wtyczek i sprobuje je zainstalować i zobaczymy czy prblem leży w tych wtyczkach? może najlpepiej zrestartować całego wordpressa ?tylko troche się napracowałem przy szablonie sam już nie wiem co robić

Zaloguj się, aby odpowiedzieć.

Oryginalny post
0 z 0 wpisy Czerwiec 2018
Teraz