szukaj odpowiedzi, zadawaj pytania i bądź w kontakcie z naszą
społecznością estartupiaków.

Start Dyskusje WordPress Problem z linkami w Menu

 • Problem z linkami w Menu

   Mariusz zaktualizowano 9 miesięcy, 2 tygodni temu 2Członkowie · 5 Wpisy
 • limetka80

  estartupiak
  29 czerwca 2020 o 22:42

  Problem z linkami i menu…

  Utworzyłam widoczny na stronie szkielet menu, które chciałam rozbudować.
  Mam kategorie:

  * Gimnastyka Artystyczna z podmenu, link: http://adresstrony/gimnastyka-artystyczna/

  * Balet z podmenu.link (o zgrozo, taki sam )… : http://adresstrony/gimnastyka-artystyczna/  i nie wiem dlaczego nie jest http://adresstrony/balet (fot 2)

  * Na Scenę – właśnie chciałam rozwinąć i dodać menu w tej kategorii, ale niestety wskakuje wszędzie ten sam link… http://adresstrony/gimnastyka-artystyczna/ , po kliknięciu na NA Scenę. Powinno być http://adresstrony/na-scene

  I teraz tak… nie mam utworzonych stron BALET i NA SCENĘ… czy powinnam je utworzyć , czy nie muszę tego robić. Chciałam zmienić linki ale nie mam opcji ich edycji.

  W ustawieniach WP, po wejściu w Wygląd –> Menu, mam tak (fot 1)

  Kolejna rzecz… czy jeśli zmienię link w kategorii BALET na http://adresstrony/balet, to czy nie posypią mi się wówczas strony w podkategoriach ?

  No i… co z już zindeksowanymi przez Google adresami stron, które zmienię ? Przesłać ponownie nowe,czy… „zrobi się samo” z mapy stron ?

  Ukłony,

  Informatyczna Blondynka Stuck Out Tongue Winking Eye

 • Mariusz

  Administrator
  30 czerwca 2020 o 08:29

  Hej @limetka80 🙂

  Troszeczkę się namieszało tutaj 😛

  Najpierw zmieniłbym nazwę strony (w zakładce Strony) z Gimnastyka Artystyczna na „Sklep” i dla tej nowej strony sklep zmieniłbym slug (w panelu po prawej) z „gimnastyka-artystyczna” na „sklep” (Fot-1). To dlatego, że ta strona gimnastyka artystyczna u Ciebie to strona sklepu (inaczej katalog wszystkich produktów, albo archiwum produktów), czyli strona na której WooCommerce wyświetla wszystkie produkty. Stronę, która ma być tą stroną sklepu ustawia się w ustawieniach WooCommerce (WooCommerce -> Ustawienia-> zakładka „Produkty”->Strona sklepu).

  Dalej pousuwałbym wszystkie strony (zakładka Strony), które chyba miały być kategoriami/podkategoriami produktów w sklepie (Fot-2). Nie są one potrzebne, bo do wyświetlania kategorii służą kategorie produktów (zakładka Produkty->Kategorie).

  Teraz zabrałbym się za MENU

  Menu to zupełnie odrębny byt i jeśli usuniesz tam jakąś kartę, czy zmienisz link to to nie wpływa na nazwy stron, kategorii, czy ich linki.

  Menu możesz budować ze stron (zakładka Strony), z kategorii produktów (zakładka Produkty->Kategorie), albo własnych odnośników (tutaj możesz podać linki, które nie należą do Twojej strony, albo możesz podać pusty link, gdzie w miejsce linku wpisuje się #, żeby stworzyć nielikalną kategorię dla podstron w menu).

  W Twoim przypadku, w edytorze menu, (zobacz Fot-3) musisz rozwinąć menu „Opcje Ekranu” (1), zaznaczyć opcję „Kategorie Produktów” (2), żeby na liście po lewej pokazała Ci się zakładka Kategorie Produktów (3). Ogólnie warto pamiętać i czasami sprawdzić to menu Opcje Ekranu, bo służy to do ukrywania niektórych elementów ekranu (panelu administracyjnego WordPressa). Teraz w panelu po lewej z grupy „Kategorie produktów” (3) wybierasz interesujące Cię kategorie i przeciągasz do menu głównego. Kategorie produktów „Gimnastyka Artystyczna”, „Balet” i „Na Scenę” ustawiasz jako kategorie nadrzędne (przesunięte najbardziej do lewej).

 • limetka80

  estartupiak
  30 czerwca 2020 o 10:28

  Dziękuję.

  1) Jeśli zatem zmienię adres strony na Sklep, (tak, jak to było pierwotnie w zaimportowanym motywie), to rozumiem, że nic już w niej nie zmieniam, zostawiam samą zakładkę SKLEP? Bez kombinowania rozwijanego menu? Wówczas każdy, kto kliknie SKLEP, zobaczy wszystkie dodane produkty „w jednym worku”, pomieszane… bez kategoryzacji?

  2) Nadal nie rozumiem z czego mam zbudować w menu rozwijane zakładek: Balet, Gimnastyka Artystyczną i Na scenę… Czy BALET mam zrobić jako ketegorie produktu? I z czego wówczas buduję podstrony, np. Balet–> Body (czy body osądzam w podmenu Baletu też jako kategorie produktu? 🤔)…

  3) Są jeszcze WPISY, które (unosząc się na skrzydłach wyobraźni, również pozmieniałam… zdaje się, że na News albo na Promocje% 🤪🤦‍♀️)… Problem ten chyba powinien być podpunktem 4), bo…

  4) Jak przenieść artykuł (z zakładki News, który zdaje się stworzyłam jako stronę), tak by go nie zmieniać, a przerzucić jako nowy wpis, który będzie już właściwie osadzony w kat. Wpisy, (która ma się znajdować w menu głównym obok zakładek z produktami, czyli od lewej w poziomie mamy wówczas: Home – – – Sklep— Gimnastyka Artystyczna(rozwijane) – – – Balet(rozwijane) – – – Na scenę(rozwijane) – – – Wpisy

  🤔🤨

 • limetka80

  estartupiak
  30 czerwca 2020 o 14:52

  Poranny wpis już nie ważny 😉

  Pozmieniałam zgodnie z poradami.
  Zmieniły się linki (Star StruckExclamation), wszystko wróciło chyba na normalne tory.
  Nie da się ukryć, iż zadziało się to tylko dzięki, jasnemu, rzeczowemu i „łopatologicznemu” wytłumaczeniu.
  Dziękuję Slight Smile

  Jestem w trakcie „roboty”, więc zaraz pewnie znów „nadepnę bosą stopą na szkło” i bez pomocy się nie obejdzie Relaxed

 • Mariusz

  Administrator
  30 czerwca 2020 o 17:13

  Haha cieszę się, że się udało 😛

  W razie problemów pisz, postaramy się coś doradzić 😉

Zaloguj się, aby odpowiedzieć.

Oryginalny post
0 z 0 wpisy Czerwiec 2018
Teraz