szukaj odpowiedzi, zadawaj pytania i bądź w kontakcie z naszą
społecznością estartupiaków.

Start Dyskusje WordPress Proszę o pomoc jak przywrócić wersję pierwotna na WordPress

 • Proszę o pomoc jak przywrócić wersję pierwotna na WordPress

   Mariusz zaktualizowano 1 miesiąc temu 2 Członkowie · 9 Wpisy
 • Ewa

  estartupiak
  20 sierpnia 2020 o 14:37

  Chcialabym cofnąć wszystkie ustawienia, jak to zrobić?

 • Mariusz

  Administrator
  20 sierpnia 2020 o 21:43

  Najłatwiejszym sposobem na zresetowanie WordPressa jest oczywiście użycie do tego wtyczki. Ja korzystam tutaj z wtyczki „WP Reset”.

  Przechodzimy do zakładki Wtyczki – Dodaj nową i w wyszukiwarce wpisujemy „wp reset”.

  Instalujemy i aktywujemy wtyczkę.

  Następnie przechodzimy do zakładki Narzędzie -> WP Reset i wybieramy zakładkę „Reset”.

  Przewijamy stronę na sam dół i przy opcji „Site Reset” w polu tekstowym wpisujemy „reset” i klikamy „Reset Site”. Potwierdzamy jeszcze klikając przycisk „Reset WordPress”.

  To wyczyści bazę danych i wraz z nią wszystkie ustawienia WordPressa. Ale nie usunie żadnych plików. Dlatego musimy ręcznie już usunąć motywy i wtyczki.

  Przechodzimy do zakładki „Wtyczki”, zaznaczamy wszystkie nieaktywne wtyczki, rozwijamy menu „masowe działania” i wybieramy opcję „Usuń”. Następnie klikamy „Zastosuj”.

  To usunie wszystkie wtyczki i ich pliki z serwera.

  Przechodzimy do zakładki „Wygląd” i dalej wybieramy „Motywy”.

  Kursorem najeżdżamy na niechciany motyw i klikamy przycisk „Szczegóły Motywu”. W prawym dolnym rogu okna z opisem motywu będzie się znajdowało czerwone hiperłącze „usuń”. Kliknij je, aby usunąć dany motyw z WordPressa i z serwera.

  Powtórz to dla pozostałych motywów.

  W ten sposób otrzymujemy czystego WordPressa, tak jakbyśmy dopiero zaczynali – tuż po instalacji.

  Wtyczka WP Reset w wersji darmowej nie usuwa żadnych plików z serwera, ale zauważ, że zakładka „Media” jest pusta. Wtyczka ta kasuje zawartość zakładki Media, ale nie usuwa ich fizycznie z serwera. Nasz WordPress po prostu nie wie, że te pliki istnieją. Jeżeli chcesz wykasować również wszystkie pliki multimedialne z serwera, to trzeba zakupić wersję płatną wtyczki, albo zrobić to poprzez połączenie FTP z serwerem.

  • Ewa

   estartupiak
   20 sierpnia 2020 o 21:52

   Ok dziękuję za odpowiedź. Jutro spróbuję raz jeszcze to zrobić. Pozdrawiam. 🙂

 • Mariusz

  Administrator
  20 sierpnia 2020 o 22:00

  Wiem, że chodziło Ci o to, żeby zresetować WordPressa i zacząć od nowa, bo coś nie działało z przy instalacji gotowej strony demo motywu OceanWP?

  Zrobiłem test chwilę temu, gdzie zresetowałem moją stronę według instrukcji powyżej i następnie zainstalowałem stronę demo motywu OceanWP jeszcze raz i u mnie również strona się rozsypuje. Widać to na załączonym screenshocie.

  Możesz potwierdzić, czy u Ciebie wygląda to tak samo?

  Próbowałem z innym motywem (Astra), gdzie też zainstalowałem gotową stronę demo i tam wszystko wygląda OK.

  Możliwe, że ostatnia aktualizacja WordPressa do wersji 5.5 mogła spowodować jakieś problemy w działaniu motywu OceanWP z Elementorem, bo wygląda na to, że to tylko strona główna, która jest stworzona w Elementorze się wysypuje. Prawdopodobnie zostanie to naprawione, ale ciężko powiedzieć kiedy. Póki co pozostaje chyba tylko stworzyć stronę główną od nowa, albo skorzystać z innego motywu. Jeżeli inny motyw, to polecam motyw Astra. Będę niedługo robił nowy darmowy kurs w oparciu właśnie o ten motyw.

 • Ewa

  estartupiak
  20 sierpnia 2020 o 22:12

  Tak dokladnie o to mi chodzilo, wszystko sie sie rozsypało i brak zdjecia głównego. A chcialam zrobic krok po kroku z tym motywem. Czyli ogólnie jest cos nie tak…identycznie to wygląda u mnie.

  • Mariusz

   Administrator
   21 sierpnia 2020 o 11:08

   Tak, udało mi się to naprawić (a raczej obejść trochę), ale wymaga to cofnięcia się z WordPressem do starszej wersji.

   Problem w tym, że nowa wersja WordPressa gryzie się z Elementorem i OceanWP.

   Rozwiązania są dwa:

   1. Zainstalowanie wersji PRO wtyczki WP Reset i dzięki temu możemy cofnąć się bardzo łatwo do poprzedniej wersji WordPressa. Wtyczkę możesz kupić bezpośrednio u autora, albo u mnie za połowę ceny 🙂

   Tutaj masz filmik jak to się robi (sorki, ale bez głosu i bez edytowania, bo nie było na to czasu)

    

   Albo

   2. Przywrócenie kopii zapasowej mojej strony internetowej, gdzie problem już rozwiązałem i strona wygląda tak, jak na filmiku.

   Tutaj trzeba będzie wgrać wtyczkę do robienia kopii zapasowych WPVIVID, pobrać plik mojej kopii zapasowej strony, wgrać ten plik na serwer używając wtyczki wpvivid, przywrócić kopię zapasową zmienić adres email w ustawieniach WordPressa i dodać nowego admina (twoje konto z twoim adresem email i twoim hasłem).

   Tutaj masz filmik jak przywrócić kopię zapasową:

   Tutaj masz plik z kopią mojej strony:

   sklep.estartupy24.pl_wpvivid-5f3f693ca884d_2020-08-21-08-27_backup_all

   Po przywroceniu kopii mojej strony będzie trzeba użyć moich danych do logowania się do WordPressa. Po zalogowaniu będzie trzeba zmienić te dane.

   Dane do logowania się:

   login: estartupy.pl

   hasło: $VL!QbWQ7f@(cs7iNmUqIjZ3

   Na koniec jeszcze masz tutaj filmik pokazujący jak zresetować WordPressa za pomocą darmowej wersji wtyczki WP Reset (może się przyda kiedyś)

    

Zaloguj się, aby odpowiedzieć.

Oryginalny post
0 z 0 wpisy Czerwiec 2018
Teraz