szukaj odpowiedzi, zadawaj pytania i bądź w kontakcie z naszą
społecznością estartupiaków.

Start Dyskusje WordPress Shortpixel Adaptive gryzie mi inne wtyczki :-(

 • Shortpixel Adaptive gryzie mi inne wtyczki :-(

   Mariusz zaktualizowano 9 miesięcy temu 2Członkowie · 2 Wpisy
 • limetka80

  estartupiak
  9 lipca 2020 o 19:05

  Shortpixel ku mojej uciesze, załatwił sprawę optymalizacji zdjęć na stronę.
  https://www.youtube.com/watch?v=SUN0AGeDIG4 :-))))))))))))))))))))
  Fajna wtyczka, którą można sprawdzić każde opublikowane na stronce zdjęcie. Tyle, że po kilku dniach zaczęła żreć się z inną/innymi wtyczkami (nie wiem jakimi).
  Pojawia mi się po każdym zalogowaniu do WP takie oto info (foto).

  1) Czy mogę w jakiś sposób sprawdzić z jakimi wtyczkami gryzie się „błękitny robocik” ?

  2) Jeśli odinstaluję wtyczkę i przejdę na zewnętrzny program przygotowujący zdjęcia do wrzucenia na stronę, to co z tymi, które zoptymalizował Shortpixel i są już częścią opublikowanego materiału? Czy pojawi się „efekt jojo” 😉 i wrócą do dawnej wagi ? I każde trzeba będzie wyrzucać ze strony -> zmniejszać od nowa -> wrzucać na stronę po raz kolejny ?

  Tradycyjnie już chyba ;-), z błagalnym wzrokiem niewiniątka, proszę o pomoc 🙂

 • Mariusz

  Administrator
  10 lipca 2020 o 06:28

  Komunikat ten mówi o tym, że jakaś inna wtyczka na Twojej stronie używa funkcji Lazy-Load, a niepotrzebnie, bo ShortPixel Adaptive Image już to agarnia 🙂

  Lazy-Load to opcja sprawiająca, że zdjęcia, których nie widać na ekranie nie są ładowane (pobierane) z serwera. Dzięki temu strony wczytują się znacznie szybciej.

  Zobacz na listę wtyczek i zobacz, która z nich ma taką opcję i wyłącz ją.

  ShortPixel Adaptive Image nie zmienia Twoich zdjęć na Twoim serwerze. Ta wtyczka wysyła Twoje oryginalne zdjęcia na serwer ShortPixel i tam są one odpowiednio przerabiane w locie (ShortPixel sprawdza gdzie zdjęcie będzie wyświetlane, w jakim rozmiarze, jak dużym ekranie, mierzy dokładnie rozmiar okienka, w jakim zdjęcie ma się zmieścić i odpowiednio skaluje i przycina zdjęcie, żeby się ładnie zmieściło w ramce). Zdjęcia, które widzą osoby odwiedzające Twoją stronę są serwowane z serwerów CDN firmy ShortPixel. Jak usuniesz wtyczkę, to zdjęcia będą serwowane z Twojego serwera – zdjęcia nie będą zoptymalizowane. Jeśli chcesz, żeby zdjęcia były też optymalizowane na Twoim serwerze, to jest druga wtyczka ShortPixel Image Optimizer, która przerabia zdjęcia na Twoim serwerze (ale nie będzie to miało wpływu na efekt końcowy, jedynie może zaoszczędzić Ci miejsce na dysku, bo zdjęcia będą lżejsze – tylko pamiętaj, żeby zaznaczyć opcję „usuń oryginały”, bo inaczej wtyczka będzie trzymała oryginał zdjęcia i zdjęcie zoptymalizowane…)

Zaloguj się, aby odpowiedzieć.

Oryginalny post
0 z 0 wpisy Czerwiec 2018
Teraz